Hakkımızda

Misyon-Vizyon

Misyonumuz
Üniversitemizin eğitim ve öğretimine destek sağlayan her türlü bilgi kaynağını sağlamak, düzenlemek ve uygun ortamlarda kullanıma sunmak amacıyla hizmet vermek.

Vizyonumuz
Kütüphanemiz, fiziksel mekanı, içeriği ve teknolojik donanımı ile öne çıkan, tüm kütüphane standartlarının tam olarak uygulandığı, herkesin kolayca erişebildiği, engelsiz, kullanıcı odaklı bir referans noktası haline gelerek, akademik camiada saygın bir konuma sahip olmayı hedefliyor.

Amacımız
Akademisyenler, öğrenciler, idari personel ve dış kullanıcıların ihtiyaç duydukları her türlü bilgi kaynağını, çağın teknolojik gelişmeleri göz önünde bulundurularak, uygun ortam ve teknolojik altyapılarla en kısa sürede sağlamak.

Hedeflerimiz
Kütüphanemizi, bilgiye en hızlı şekilde erişilen bir bilgi merkezi haline getirerek, aranılan bilgi mevcutsa anında sağlamak, yoksa KİTS-ILL (Kütüphaneler arası İşbirliği Takip Sistemi – Kütüphaneler arası Ödünç Verme – Inter Library Lending) veya TÜBESS (Türkiye Belge Sağlama Sistemi) sistemleri aracılığıyla en geç 3 gün içinde temin etmek istiyoruz.

Ayrıca, kütüphanemizi kullanıcılarımızın rahatça çalışabilecekleri, havalandırması, ısı ve ışık düzenlemeleri yapılmış, uygun mobilyalar ve otomasyon alt yapısıyla donatılmış bir mekân haline getirmeyi hedefliyoruz.

Son olarak, kütüphanemizi mini tiyatro ve sinema salonları, konferans ve sergi salonları, kantin, dinlenme ve eğlence alanları ile donatarak, sosyal yaşam merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz. Böylece kullanıcılarımızın bilgi arayışlarını sürdürürken aynı zamanda sosyal ihtiyaçlarını da karşılayabilecekleri bir ortam sunmayı amaçlıyoruz.