Tüm Veritabanları A-Z Dizin

U-Z

 • UpToDate

  Klinik bilimlere yönelik kanıta dayalı acil tıp, hematoloji, nöroloji, akciğer hastalıkları, yoğun bakım ve uyku bozuklukları gibi dallarda vaka sunumlarını içeren Klinik Karar Destek Sistemidir. UpToDate aplikasyonunu mobil cihazlarınıza indirerek kullanabilirsiniz. Not: Klinik kararlara yönelik hasta odaklı bir yaklaşım sunarak, tedavi farklılıklarının azaltılmasına ve tedavi aşamasında hasta sonuçlarının iyileştirilmesine yardımcı olan UpTodate Advanced modülüne de erişim sağlanmaktadır.Aşağıda takip edilecek adımlar ile Kurumunuz içindeki bilgisayarlarınızdan bir kez kayıt yaptıktan sonra, oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile UpToDate'e evden, telefon ve tabletlerden erişmek mümkün olacaktır. Kayıt işlemi: 1. Kurumunuz içinden UpToDate'e giriniz www.uptodate.com/online 2. Ana sayfanın üstünde yer alan Log-in/Register sekmesine tıklayınız. 3. UpToDate kayıt sayfası üzerinde çıkan alanları doldurarak kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturunuz. 4. Kayıt işleminiz bittikten sonra UpToDate Mobil Aplikasyonun nasıl yüklendiği bilgisini içermekte olan bir onay maili e-posta adresinize gönderilecektir. ŞİFRENİZİN AKTİF KALMASI İÇİN 90 GÜNDE BİR UPTODATE KİŞİSEL HESABINIZA KURUM İÇİNDEN LOG IN/GİRİŞ YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR.

 • Web News (Bibliyografik)

  EBSCO'nun Web News adlı veritabanı, tüm dünyadan binlerce önemli haber beslemesine neredeyse gerçek zamanlı erişim sağlar. Bu koleksiyon farklı konularda 14.000'den fazla haber beslemesi içermektedir. Son kullanıcılar, kayıttaki bağlantıyı takip ederek internet içeriğinin tam metnine anında erişebilirler.

 • Web of Science

  Science Citation Index Expanded (1945 yılından günümüze) Social Sciences Citation Index (1956 yılından günümüze) Arts & Humanities Citation Index (1980 yılından günümüze) Conference Proceedings Citation Index - Science (1990 yılından günümüze) Conference Proceedings Citation Index - Social Science & Humanities (1990 yılından günümüze veri tabanlarının erişim yılları değişiklik göstermektedir.

 • Wikilala

  Tanıtım Metni: Tıklayınız Kısa Tanıtım Videosu için: https://www.youtube.com/watch?v=nTtuMPxz3NA&t=1s&ab_channel=Wikilala Üyelik için: https://www.wikilala.com/Register

 • Wiley Online Library ( E-Dergi)

  Ticaret, maliye, yönetim, kimya, bilgisayar bilimi, yerbilim, eğitim, mühendislik, hukuk, yaşam bilimleri, tıp, matematik, istatistik, fizik, psikoloji, veterinerlik, ziraat vb. alanlarda 1997’den günümüze Wiley-Blackwell tarafından yayımlanan 1485 dergiye tam metin erişim imkanı sağlar. İşletme, kimya, bilgisayar, çevre, eğitim, mühendislik, hukuk, matematik, istatistik, fizik, tıp, astronomi, psikoloji, sosyal bilimler konularını içermektedir.